21 Nisan 2013 Pazar

Emitt Turizm Fuarı 2012

Artık blogda bir klasik haline gelen Emitt Turizm Fuarı'nı yeni yazabiliyorum. Bu yıl da yine annem benim yerime gitti, fotoğraflar hali anlatır. Yalnız Mısırlı amcamız gelmemiş bu sene, umarım başına bir şey gelmemiştir.

Bu sene yerel katılımcılar çoğunluktaymış. O yüzden genelden özele gidelim:Genellikle maketler çok hoşuma gitti:

Özellikle aşağıdaki makete bayıldım. Buna tam olarak maket de denemez galiba, ama bu kadar detaylı olması çok hoş. Üstündeki tarih öncesi insanlara bakar mısınız :)


Bunların devasa versiyonları da var mevcut:Müziksiz de olmaz tabi:Arada eğitici çalışmaları da unutmamışlar:


Turizm fuarları gerçekten eğlenceli oluyor. Bir sürü şehir, bir sürü ülkeye ait özel şeyleri görüyor öğreniyor ve hatta tadabiliyor insan. Genellikle sonbahar aylarında oluyor, önerdiğim etkinliklerden birisi de budur. Daha önceki Emitt Turizm Fuarlarından 2010 ve 2011'i üstlerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

6 yorum:

Mr.E dedi ki...

Fran'ın dönüşü!! :D

francesca mckennitt dedi ki...

Ayynen öyle. Artık en az haftada bir yazı yazılacak, o kadar! :p

Kulisteki İnsan dedi ki...

Selam Francesca... Yazının biyerinde maket denemez demişsin, yanlış bilmiyorsam bu tip zamansal mekan ve olay canlandırmalarına diorama deniyor. Küçük küçük bir sürü detay maketten oluşuyor. Benimde çok hoşuma gitti. Haftada bir yazı demişsin... Göreceğiz :)

francesca mckennitt dedi ki...

Olabilir, bilgilendirme için teşekkür ederim :) Hem dediğin gibi canlandırma olduğundan hem de farklı malzemeler kullanıldığı için maket kelimesi absürt geldi bana biraz. Gördüğüm kadarıyla ıslak çamur gibi bir şeyden yapılmış "diorama"lar :) Ve çok hoş bence.
Göreceksiniz! (Nasıl hırs yapmışım hakikaten :) )

Mia Wallace dedi ki...

aaa bence o devasa olanlar çok güzel boyun kadarmış :)

ve de böyle yazılarını özlemişim çok :)

francesca mckennitt dedi ki...

I-ıııh annemin boyu kadar :p
Ben de böyle yazmayı özlemişim, böyle devam etmek istiyorum valla :)