23 Şubat 2011 Çarşamba

Remember Me

Sene başında karar verilen "yapılacaklar" listesinde "daha çok film izlemek" olunca, deeplist'e saldırdım hemen.  Robert Pattinson hayranları hemen üstüne atlamıştır tahmin edebiliyorum ama burada Pattinson'un o dimdik, kendinden emin görünüşü yok. Gayet aynı kıyafetlerı 3-5 kere giyen, omuzları yamuk duran, "loser" görünen bir kesim temsilcisi gibi. Aslında loser olacak en son insanlardan biri olmalıydı.


Baksana sevgilinin başına onca olay gelmiş, yine de pozitif. E kardeşin desen, aynı ailede yetişmiş ama Picasso gibi kız. Para sorunun da yok. "Derdin ne arkadaşım?" diyesim geldi.

Ben böyle kendi kendime söylenirken bir baktım ki film bitmiş. En azından değişik bir son sayılır. Güzel film, bence izlenesi.

36 yorum:

holywitch dedi ki...

böyle filmlerden haz etmem ama merak ettim şimdi. sen yazıyosan ve izlemişsen vardır bi hikmeti

huyumkurusun dedi ki...

İzleyeceğim filmler arasında sırada ama ben bir fırsat bulamadım.Tatilde izlerim dedim gene kaldı.

Bir İnce Ses dedi ki...

İzlemezsem bişi kaybeder miyim ? Kaç zamandır izlicem diyorum ama diğer yorumları okuyunca vazgeçiyorum.. :)

francesca mckennitt dedi ki...

witch; Bak benden önce de deep yazdı, film konusunda beni değil belki ama onu referans alabilirsin :)

huyumkurusun; Eee minikler, çamaşır, bulaşık, yemek, temizlik ohoo kolay mı :))

Bir İnce Ses; Neleri seviyorsun bilmiyorum da, aşk filmlerinden hazzetmiyorsan bişi kaybetmezsin gibi. Ama akıcı ve güzel bir film bence :)

Rory dedi ki...

Sinemaya geldiginde güya izleyecektim.film geldi gitti hala izlemedim:)

izlemeliyim:p

francesca mckennitt dedi ki...

Benim öyle kaçırdığım kaç milyon film var bilmiyorum ya, hep izlemek istiyorum ama beceremiyorum, resmen kendime psikolojik baskı uyguluyorum film izlemek için :))

Adsız dedi ki...

10 üstünden 6 veririm, bende senin gibi düşündüm içimden:D

ayrıca blogun yeni hali iç açıcı olmuş pek bi şirin

francesca mckennitt dedi ki...

Akıl var mantık var :p

Teşekkür ederim. Hımm demek ki haftalardır uğramıyorsun bloguma, anlaşıldı :p

Rory dedi ki...

haha:)

francesca mckennitt dedi ki...

Hihi :)

mine dedi ki...

yazdım aklıma gidip seyretmeli

Adsız dedi ki...

Bu filmi izledikten sonra bende de aynı düşünceler oluşmuştu (:

nil dedi ki...

on my list demiştim bu film için, şimdi öne almaya karar vermiş bulunuyorun, merci :)

Körebe dedi ki...

Buram buram aşk kokan filmlerden sandım bu filmi, ama izleyince daha çok aile ilişkileriyle ilgili olduğunu görünce sevindim :) Süperdi diyemem ama beğendim.
Blogun yeni tasarımı çok hoş olmuş bu arada :)

Kırmızı Çizmeli Kedi dedi ki...

Pek sevgili franceska hatun. Şu bloguna sürekli giriyorum ve lakin yorum yapamıyorum. Her defasında küt diye kilitleniyordu sayfan. Söyleyeceğim herşey de içimde kaldı. Bugün bir defa deneyeyim dedim, eğer yine açılmasaydı artık maille falan ya da sayfamdaki yorum bölümünden bir güzel çemkirecektim:) fakat bi tıkladım açıldı len:) sorun şu ki bu filmi izlemediğim için yorum yapamıyorum şu an:))) O yüzden hemen başka konuya geçiyorum:))Özellikle okuduğun kitapları takip ediyorum hatun. Genelde sevdiğim parçalar (kitaba da parça dedim ya yuh olsun la bana:) Umarım gelecek sefere şu yorum bölümü yine açılır ve ben içimden geleni yazabilirim. şu an bile ana sayfan donmuş durumda bende. sadece yorum bölümü çalışıyor:)))

ry dedi ki...

yine muhalif diyeceksin ama izlediğin filmler çok sıkıcı. şu filmler hakkında yazarsan yazıların tadından yenmez.

the lord of the rings
fight club
matrix
silence o the lambs
28 days after
constantine
seven
dorian gray
sin city
predator
the deer hunter
the thing
.
.
.
bram stoker's dracula
predator

Profösör dedi ki...

Ben memnunum bu sayfadan. Müstefid de oluyorum..

francesca mckennitt dedi ki...

mine; Sanırım vizyonda değil şuan, dvd olabilir :)

K.C.S; Hepimiz aynı mantıkla düşünüyor olmalıyız; yerin yurdun paran yerinde aa diye kızıyoruz :))

nil; Aaa ne güzel ne güzel :) Tabii sen benden daha edebi ve akıcı anlatırsın, o ayrı :)

francesca mckennitt dedi ki...

Körebe; Evet süper değil ama güzel. Sorma ya, annemle birlikte izliyorduk; sürekli anne-babayı eleştirmekten konsantre olamadı o da, "ben olsam böyle mi yaparım çocuuma" diye. Teşekkür ederim :)

francesca mckennitt dedi ki...

Kırmızı Çizmeli Kedi; Aaaa çok şaşırdım. Neden ki acaba, çok da fazla yüklü bir şey yok aslında. Yazılarımı temizlemem mi gerekiyor artık ne :) Bak üzüldüm, bunu halletmek lazım. Neyse en azından şimdi girebilmişsin :)) Demek ki zevkimiz uyuşuyor kitap konusunda. Yaa sen biriktir biriktir yaz böyle olur mu :)) Bak ben bu akşam temizleyeyim biraz yazıları. Umarım girebilirsin daha sonra yine :)

francesca mckennitt dedi ki...

ry; Belki ben de sıkıcı bir insanımdır :)) Seven, lord of the rings, fight club, sin city (bunları hala izlememiş olmam ne can sıkıcı) izlenecek zaten. Tamam bu yorumu da göz önünde bulundurur, izler yazarım. Onu da eleştirirsen kovalasın seni fragmanlar.

francesca mckennitt dedi ki...

Profesör; Müstefit olmanıza sevindim :)) Beğeniyorsanız yazılarımı, ne hoş :)

ry dedi ki...

"seven, lord of the rings, fight club, sin city (bunları hala izlememiş olmam ne can sıkıcı)" ben burda kaldım. hadi diğerlerini geçtim lord of the rings'i nasıl izlemezsin? korsanlar kendilerini yırttı, o kadar televizyonda verdiler... dahası sıkıcı insanlar bile izledi. en azından kitaplarını okudum de.

francesca mckennitt dedi ki...

Hayıır okumadım da izlemedim de. Her yanda bas bas reklam edilen filmlere-kitaplara karşı istemsiz de olsa isteksiz oluyorum. Hevesim kaçıyor.

burkan dedi ki...

izlemek lazım şimdi metroportta yakalanmıcamı bilsem kesin giderdim de neyse çaktırmiyim:D:D

ry dedi ki...

her popüler şey kötü olacak diye bir kural yok. kaldı ki yüzüklerin efendisi çok eskidir, ben ilkokul 4 de seriyi bitirmiştim, yüzük kardeşliği liseye başladığımda vizyona girmişti. ilk filmi çok beğenmemiştim, tom bombadil falan yoktu filmde :( ilk filmin de çok reklamı yapılmadı. kitabın fanları sayesinde çok fazla izleyiciye ulaşınca serinin diğer filmlerinin reklamı yapıldı. kitap satışları da ondan sonra patladı. ve yine tolkien bunu yazarken maddi amaç gütmemiş. çocuklarına yatmadan önce anlattığı bir masalmış. harry potter gibi ticari kaygı güden bir seri değil yani. harry potter' la kesinlikle kıyaslanamaz. sonuçta kralın dönüşü oscar ödül törenlerinde 10/10 yapmış bir yapıt.

francesca mckennitt dedi ki...

burkan; Tek başına gelirsen sorun yok da, hani böyle tanımadığımız bir kız arkadaşın olur, hani "sınıf maçı var" diye bizi ekersin de o kızla basarız seni falan, yani o zaman izleme daha iyi canım(!)

francesca mckennitt dedi ki...

Bu kötü olduğunu savunmamdan ileri gelmiyor, istemsiz bir şey. Yıllar geçti üzerinden, açıkçası aman izleyeyim falan diye bir isteğim de olmadı. Genel olarak filmlere karşı hevesim yok biliyorsun. Kitabını neden okumadım, bilmem, bilmiyorum gerçekten. İzleyince anlatırım işte.

ry dedi ki...

anladım. ama erteleme en kısa zamanda izle yüzüklerin efendisini. içini ısıtacak bir film.

francesca mckennitt dedi ki...

Listede işte bakalım. Çok yavaş izliyorum ya, resmen 3 saat hazırlık yapıyorum sonra yalan oluyor, sinir oluyorum kendime.

ry dedi ki...

işte bu yüzden kızlarla film izlemiyorum. yalnız kızlarla değil kimseyle film izlemiyorum. kardeşim istisna.

francesca mckennitt dedi ki...

Evet bak bu konuda haklısın, başkalarını bilmem ama benimle gerçekten izlenilmez. Ya da bana biri lazım beni dürtecek, "hadi izleyelim" diyecek sürekli falan. Anca öyle :)

ry dedi ki...

o zaman hadi izleyelim. ben attım yüzük kardeşliğini pc' ye. 10 dakikaya izlemeye başlıyorum.

francesca mckennitt dedi ki...

Ay yok artık. Benim onu indirmem lazım daha. Hem de 10buçukta kalkacağım bilgisayardan, bitmez ki. Bak ben yorumu yazana kadar sen izlemeye başladın bile :)))

deep dedi ki...

ı remember yu.
:)

francesca mckennitt dedi ki...

:)
I remember you, too.